Loading...

Články a aktuality

Pozor na kluzné, přímazové a hydraulické oleje

Za poslední 3 roky se na našem trhu objevilo několik firem, které nabízejí kluzné, přímazové a hydraulické oleje za velice nízké ceny a deklarují je přitom, jako vysoce jakostní a kvalitní oleje. Opak je ale pravdou, mnohé z těchto olejů jsou vyráběny z nekvalitních surovin nebo dokonce recyklovaných olejů, které k nám přicházejí převážně z východní Evropy a které mají velmi špatné deemulgační vlastnosti a ve spojení s řeznými kapalinami udělají ve strojích to, co vidíte na připojených fotografiích.

Nekvalitní olej může poškodit obráběcí stroje

I takto můžou dopadnout vaše obráběcí stroje, pokud nevhodně vyberete kluzný, přímazový nebo hydraulický olej. Stroje, které pro obrábění používají řezné emulze, by měly striktně používat pouze oleje s vynikajícími deemulgačními vlastnostmi, oleje, které se nespojují s řeznými emulzemi.

Správným výběrem oleje chráníte své stroje před poškozením

Proto skutečně dbejte na správný výběr těchto olejů a buďte nadmíru pozorní, pokud vám bude někdo nabízet velmi levně tyto oleje. Chraňte své stroje, za které jste vynaložili nemálo finančních prostředků, před takovými oleji. Velmi často úspora několika korun na 1 l oleje vám napáchá na strojích škody za desítky tisíc.